Millised tööjalanõud valida kevad-suviseks perioodiks?

Tööjalatsite õige valik on äärmiselt oluline, sest ebasobivad jalanõud ei ole mitte ainult ebamugavad kanda, vaid võivad põhjustada ka rühihäireid ning selja-, õlavööndi- ja kaelavalusid.

Tööjalanõud peavad olema ergonoomilised, mugavad ning kaitsma töökeskkonnas esinevate ohtude eest. Kevad-suvisel perioodil ning sisetingimustes töötades on väga oluliseks faktoriks ka jalatsite hingavus. Liigne soojus jalanõus paneb jalad higistama ning võib omakorda soodustada jalaseene teket.

Lisaks peavad tööjalanõud kaitsma kandjat töökeskkonnas esinevate ohtude eest. Selleks tuleb esmalt viia läbi riskianalüüs töökohal ja vastavalt tulemustele hakata jalanõusid valima. Põhilised riskid vigastusteks töökeskkondades on torke oht, varvaste ja jalalaba vigastamise oht, staatilise elektri risk, libisemise oht ja hüppeliigese väänamise oht. Turvaklasside kohta saab lähemalt lugeda siit.


TURVAKINGAD

S3 turvaklassiga turvakingad sobivad kõrgema riskitasemega tingimustesse. S3 jalanõud on varvastekaitse ja naelatõkkega, veekindla pealismaterjaliga (ilmastikukindlad), energiat summutava kannaosaga ning antistaatiliste omadustega. S3 turvaklassiga jalanõusid soovitame kanda välitingimustes ehitusel ning nõudlikumal maastikul (karjäärides, kaevandustes, metsanduses jne).SPORTLIKUD TÖÖKINGAD

Sportlike töökingade valmistamisel kasutatakse spordijalatsite tehnoloogiaid, mis pakuvad kombinatsiooni mugavusest ja turvalisusest. Hingavast võrkmaterjalist jalatsid sobivad suurepäraselt kuivadesse oludesse nii sise- kui ka välistingimustes – ehituses, haljastuses, tööstusettevõtetesse, ladudesse ja mujalegi. Sportlikud kingad turvaklassiga S1 on kinnise ja energiat summutava kannaosaga, varvastekaitsega ning antistaatiliste omadustega. S1P klassiga jalatsitel on lisaks S1 omadustele veel ka naelatõke.SANDAALID

Turvasandaalid on rohkete õhutusavadega, et ei tekiks higistamist, kuid samal ajal on need oma tegumoelt piisavalt kinnised, et kaitsta jalgasid erinevate ohtude eest. Turvasandaalide eeliseks on ka nende mugav ja lihtne kinnitamine, enamasti kasutatakse sandaalidel krõps- ja kiirkinnitusi. Sobivad kuivadesse ja soojadesse oludesse nii sise- kui ka välistingimustes. Sandaalid turvaklassiga S1 on kinnise ja energiat summutava kannaosaga, varvastekaitsega ning antistaatiliste omadustega. S1P klassiga sandaalidel on lisaks S1 omadustele veel ka naelatõke.


Kui Sul tekkis küsimusi, siis võta meiega ühendust!

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880