ÕIGESTI VALITUD RESPIRAATOR TAGAB TURVALISE TÖÖKESKKONNA
Töökeskkonna ohutus on kui pusle, mille iga tükk on kriitiliselt oluline. Lisaks kvaliteetsetele töörõivastele ja -jalatsitele on tähtis nüanss ohtlike aurude ja tolmu eest kaitsev respiraator. Loe lähemalt seekordsest blogist, kuidas õigesti valitud respiraator kaitseb sinu tervist ning miks see oluline on.
Esmalt uurime aga teema tausta. Mask katab Sinu nägu ja nina, see koosneb erinevatest filtri materjalidest ning maskist endast. Ohtlikud osakesed, mis töökeskkonnas ringi lenduvad, võivad kahjustada Sinu respiratoorset süsteemi.
Aastakümnetepikkune kontakt ohtlike osakestega võib omakorda põhjustada tõsiseid kahjustusi. Lisaks satuvad paljud oma tööpostil kokku ebameeldivate lõhnadega, mille vastu aitab samuti õigesti valitud respiraator.
NB! Respiraatoreid peab kandma töökeskkondades, kus ületatakse maksimaalne sissehingatava õhu ohutuse määr. See tähendab: tolmu, suitsu ja gaaside tase sissehingatavas õhus on suurem, kui tohiks.
Millistes valdkondades peaksid Sa respiraatoreid kasutama?
Toiduainetööstus. Et kaitsta nii end kui teisi. Samuti, et kaitsta end kuuma auru või erinevate ainete hingamisteedesse sattumise eest.
Ehitus. Olemas on spetsiaalsed tolmurespiraatorid, mis kaitsevad tolmu, udu ja orgaaniliste aurude eest. Eraldi on olemas respiraatorid keevitajatele, mis kaitsevad tolmu ja osooni eest.
Ilusalongid. Aktiivsöega respiraatorid vähendavad erinevate lõhnade (küüne- ja juukselakid, ripsmeliimi aurud jms) levikut.
Meditsiin. Korrektse filtriga respiraatorid kaitsevad näiteks erinevate patogeenide eest.
Mida respiraatori valimisel silmas tuleks pidada?
Väga oluline on keskkond, kus respiraator igapäevaselt kasutusse läheb. On suur vahe, kui Sul on tarvis ohtlike aurude või patogeenide keskel tööd teha või kasutad Sa respiraatorit renoveerimistöödel lendlevate tolmuosakeste kaitseks.
Hingamiskaitsevahenditel ehk respiraatoritel on järgmised standardsed filtrid: FFP1, FFP2, FFP3 ja aktiivsüsi. Kõik nimetatud filtrid pakuvad kaitset erineva tasemega pollutantide eest.
1. FFP1 kaitseb mittetoksilise ja -fibrogeense tolmu eest. FFP1 filtriga maske saab kanda töökeskkondades, kus ei esine toksilisi gaase ega tolmu. Need filtreerivad ca 80 protsenti kuni 0,6μm mõõduga osakesi. FFP1 filtriga respiraatoreid kantakse näiteks ehitusel ja toiduainetööstuses.
2. FFP2 kaitseb tahkete ja vedelate kahjulike tolmu, tossu ja aerosoolide eest. Tihtipeale kantakse FFP2 filtriga maske kaevandustes ja metallitööstustes.
3. FFP3 filtriga respiraatorid ja maskid kaitsevad mürgiste ja kahjulike gaaside, tolmu ning tossu eest. Radioaktiivsed ja onkogeensed osakesed ning patogeenid (nt viirused, bakterid ja seennakkused) filtreeritakse edukalt tänu FFP3 filtrile. Tegemist on maksimaalse kaitsega. Sageli kasutatakse FFP3 filtriga maske keemiatööstuses.
4. Aktiivsüsi on süsi, mida on töödeldud hapnikuga, et avada miljoneid väikseid poore süsiniku aatomite vahel. Aktiivsüsi kasutatakse selleks, et elimineerida lõhna- ja värvaineid gaasidest ja vedelikest.
Hoiatus! Sobiva respiraatori valik sõltub kindlasti olukorrast ja töökeskkonnast. Valiku peab tegema kompetentne isik, kes teab täpselt töötingimusi ja respiraatorite kasutuspiiranguid.
Tutvu meie respiraatorite valikuga SIIN!
Tekkis huvi või küsimusi? Võta meiega ühendust!
Jälgi meid ka sotsiaalmeedias ja saa osa põnevatest kampaaniatest!
Soovid teateid uutest toodetest ja eripakkumistest?
Liitu uudiskirjaga siin!