LÕIKEKINDLAD KAITSEKINDAD – UUS TREND TÖÖKINNASTE TURUL

Töökinnaste valimisel tuleb esmalt lähtuda töötingimustest ning tuvastada, millised ohtutegurid võivad esineda. Kui töötaja puutub kokku klaasi, lehtmetalli, nugade jt teravate esemetega, peab ta kandma lõikekindlaid kindaid, mis kaitsevad käsi sisselõigete ja tugeva hõõrdumise eest. 

Lõikekaitsega kinnaste tehnoloogia on viimaste aastate jooksul hüppeliselt edasi arenenud, seda peamiselt just turvalisuse ja mugavuse suunal. Kui paljudel on veel mälestus, et lõikekaitsega kindad on käes ebamugavalt torkivad ning neid kandes on keeruline täppistööd teha, siis uuemat tüüpi kõrgtehnoloogilisest kiust kaitsekindad on mugavad kanda, optimaalse puutetundlikkusega ning pakuvad kõrgeimat kaitset sisselõigete ja hõõrdumiste eest. See on ka põhjus, mis lõikekaitsega kindad on viimaste aastate jooksul muutunud niivõrd populaarseks nii ehitusel, tööstustes, põllumajanduses kui ka teistes töövaldkondades.LÕIKEKINDLUSE TASEME MÄÄRAMINE

EN ISO 13997 lõikekatse määrab kaitsekinnaste lõikekindluse taseme teravate esemetega kokkupuutel. EN ISO 13997 TDM100 katses kasutatakse sirget tera, mis tõmmatakse üle kanga selle läbilõikamiseni ning mõõdetakse terale mõjuv koormus (Njuutonites). Katse tulemusel saadakse täpne lõikekindluse tase, mis aitab laiast valikust leida just teie tingimustele vastavad töökindad.

EN ISO 13997 lõikekatsega määratletakse kuus lõikekindluse taset, kus toimivus ulatub A-st (mõjuv jõud 2N kuni 5N) kuni F-ni (mõjuv jõud üle 30N).LÕIKEKINDLUSE TASEMED

A tasemega (väike lõikekindlus; >2N, lõikekoormus 203g) lõikekindlad kindad sobivad teravate servadega kergete materjalide käitlemiseks, detailide montaažitöödeks, autohoolduseks, ehitusele jne.

B tasemega (keskmine lõikekindlus; >5N, lõikekoormus 509g) lõikekindlad kindad sobivad erinevateks pakendamiseks, laotöödeks, kergmetallide stantsimiseks, autode ja kodumasinate kokkupanekuks jne.

WORTEX 6017...6021 PU kattega kindad

WORTEX 6017…6021 PU kattega kindad, lõikekindlus B

HDPE töökinnaste (13 g) peopesad on kaetud polüuretaaniga (PU), mis tagab hea haarde ja kaitseb hästi mehhaanilise kulumise eest. Sõrmeotsad on väga hea tundlikkusega, elastsed ja vastupidavad. Suurepärane sobivus ja mugavus.

WORTEX WG440 superõhukesed lõikekindlad kindad

WORTEX WG440 superõhukesed nitriilkattega kindad, lõikekindlus B

Elastsed ja väga mugavad kõrg-tehnoloogilistest kiududest valmistatud töökindad, mille peopesa on kaetud õhukese hingava vahtnitriiliga. Nitriilvahust kate tagab hea haarde ja kaitseb hästi mehhaanilise kulumise eest. Lisatugevdus pöidla ja nimetissõrme vahel.C tasemega (suur lõikekindlus; >10N, lõikekoormus 1019g) lõikekindlad töökindad sobivad lehtmetalli ja klaasi väikese koormusega käitlemiseks, metalli stantsimiseks, plasti ja rehvide tootmiseks, auto- ja kodumasinatööstustes jne.

WORTEX WG445 õhukesed lõikekindlad kindad

WORTEX WG445 õhukesed nitriilkattega kindad, lõikekindlus C

Elastsed ja väga mugavad kõrg-tehnoloogilistest kiududest valmistatud töökindad. Kinnaste peopesa on kaetud õhukese hingava vahustatud nitriiliga. Nitriilvahust kate tagab hea haarde ja kaitseb hästi mehhaanilise kulumise eest. Lisatugevdus pöidla ja nimetissõrme vahel.

DYTEC D01-303 nitriilkattega kindad

DYTEC D01-303 nitriilkattega kindad, lõikekindlus C

Uue tehnoloogiaga lõikekinnaste peopesad on kaetud hingava mikrovahustatud nitriiliga, mis tagab hea haarde ja kaitseb mehhaanilise kulumise eest. Kindad ei sisalda metall- ja klaaskiude, tänu millele on kindad elastsemad ja ei ärrita kandja nahka. Sõrmeotsad on suure tundlikkusega.D tasemega (suur lõikekindlus; >15N, lõikekoormus 1529g) lõikekindlad töökindad sobivad lehtmetalli ja klaasi/pudelite käitlemiseks, metalli stantsimiseks, looma- ja linnuliha väikese koormusega käitlemiseks, puusepatöödeks, trükitöödeks jne.

WORTEX 6708...6711 PU kattega kindad

WORTEX 6708…6711 PU kattega kindad, lõikekindlus D

Kinnaste peopesa on kaetud polüuretaaniga (PU), mis tagab hea haarde ja kaitseb hästi mehhaanilise kulumise eest. Sõrmeotsad on väga hea tundlikkusega, elastsed ja vastupidavad. Hea sobivus ja mugavus. Hingav käeselg.

EUREKA 15-3WINCUT talvekindad

EUREKA 15-3WINCUT nitriilkattega talvekindad, lõikekindlus D

Õhukese akrüülvoodriga töökinnaste peopesa on kaetud puutetundliku komposiit nitriiliga. Kerged ja paindlikud kindad on suure lõike-, hõõrdumis- ja libisemiskindlusega. Anatoomilise kujuga kinnastel on hingav käeselg. Saab kasutada puutetundlikel ekraanidel.E tasemega (väga suur lõikekindlus; >22N, lõikekoormus 2243g) lõikekindlad kindad sobivad lehtmetalli suure koormusega käitlemiseks, tahvelklaasi käitlemiseks, metallide ümbertöötlemiseks, jäätmekäitluseks, looma- ja linnuliha käitlemiseks, trükitöödeks jne.

F tasemega (väga suur lõikekindlus, >30N, lõikekoormus 3059g) lõikekindlad kaitsekindad sobivad lehtmetalli suure koormusega käitlemiseks, metallide ümbertöötlemiseks, jäätmekäitluseks, liha suure koormusega käitlemiseks, tapamajadesse jne. 

EUREKA 13-4 GENERAL latekskattega töökindad, lõikekindlus F

EUREKA 13-4 GENERAL latekskattega töökindad, lõikekindlus F

Väga suure lõikekindlustasemega töökindad on hingavad ja mugavad kanda. Töökinnaste peopesad ja sõrmed on karestatud latekskattega, mis parandab haarduvust. Sobivad kandmiseks niisketes keskkondades, kus esineb sisselõigete ja tugeva hõõrdumise oht.

EUREKA 10-5FOOD

EUREKA 10-5FOOD HPPE terasest ja klaasfiibrist kindad, lõikekindlus F

Kindad on valmistatud kootud HPPE terase ja klaasfiibri kanga segust, mis kaitseb sisselõigete eest. Puuvill ja õmblusteta lõige muudavad kindad mugavamaks ning tagavad hea isolatsiooni. Sobivad kasutamiseks toiduainetööstusesse, kuna kaitsevad happe, alkoholi, rasva ja vee eest. Saab kasutada puutetundliku ekraaniga.Metallvõrgust kaitsekindad kaitsevad nii sisselõigete kui ka torgete eest. Sobivad liha suure koormusega käitlemiseks, s.h tapamajades ja lihatööstustes; toitlustusettevõtetesse liha, kala ja mereandide käitelmiseks; plasti-, naha-, tekstiili- ja paberitööstustesse ning teisteks väga suure sisselõike ohuga töödeks.

Manulatex GCM metallvõrgust kaitsekinnas

Manulatex GCM metallvõrgust kaitsekinnas

Metallkudumiga kaitsekindal on reguleeritav ja eemaldatav polüuretaanist kinnitusrihm, et kinnas püsiks kindlalt käes. Roostevaba terasest kinnas on mõlemakäeline, seda saab kanda nii vasakus (GA) ning ümberpööratuna paremas (DR) käes. Kindad on hügieenilised ja kergesti puhastatavad.


Hoiatus! Sobivate lõikekaitsega töökinnaste valik sõltub kindlasti olukorrast ja töökeskkonnast. Valiku peab tegema kompetentne isik, kes teab täpselt töötingimusi.

Tutvu Becky Tööohutuskeskuse lõikekaitsega töökinnaste valikuga SIIN!

Tekkis huvi või küsimusi? Võta meiega ühendust ja aitame leida teie vajadustele vastavad lahendused.

 

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880