KUIDAS VALIDA PARIMAD PÕLVEKAITSMED?

Üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Põhjalikult ettevalmistunud olla on parem, kui tegeleda hiljem soovimatute tagajärgede likvideerimisega. Vastav turvarõivastus töökeskkonnas on vajalik hoolimata soodsatest hetketingimustest või sellest, mitu korda Sa mingit liigutust varem sooritanud oled. Põlvekaitsmed on sama olulised nagu kiivrid, ohutusprillid, töökindad jms, kuid jäävad hoolimata sellest sageli tähelepanuta. 

MILLEKS PÕLVEKAITSMED? 

Põlvekaitsmed kaitsevad Sinu põlvi kukkumiste, löökide ja väljaväänamiste eest. Nende eesmärk on kukkumisel tekkivat kontakti vähendada ning Sinu põlve kaitsta. Samuti hoiavad need põlvi üleliigse surve eest, kui Sa tegeled pidevat põlvitamist vajava tööga.

Ergonoomika põhimõtteid kasutavad põlvekaitsmed võimaldavad jalal loomulikult liikuda, seistes samaaegselt hea maksimaalse ohutuse eest. 

Parimad põlvekaitsmed peavad olema piisavalt pehmed ja hingavad, st valmistatud kvaliteetsest materjalist, et põlvele mitte liiga teha. Samas peavad need olema võimalikult tugevad, et põlve võimalike ohtude eest kaitsta. 

Põlvekaitsmete n-ö varruka osa valmistatakse üldiselt puuvillast, neopreenist, nailonist, spandeksist või polüestrist. Pehmenduse osa kummist, nailonist, vahust või kõrge tihedusega materjalist. Väline kõva osa tehakse tavaliselt küll plastikust, kuid olenevalt tootjast kasutatakse viimasel ajal ka metalli.  

MILLAL PEAKS PÕLVEKAITSMEID KASUTAMA?

  • Ehitus- ja välitöid tehes. Siin tahaks rõhutada just põrandate panemist, mis nõuab palju põlvedel olemist, kuid oluline on end hoida misiganes ehitus- või välitöid tehes. 
  • Aiandustöid tehes. Ka aias tegutsemine nõuab pidevat põlvedel olemist, mis avaldab aja möödudes Sinu põlvedele üleliigset survet, mis omakorda mõjub ka üldisele tervisele halvasti. 

MIDA VALIKUT TEHES SILMAS TULEKS PIDADA?

  • Materjal. See peaks olema vastupidav, kuid samas õhku läbilaskev ja vetthülgav. Loeb ka see, kas põlvekaitsmed on kerged või rasked, mis omakorda mõjutab Sinu töö tegemist. 
  • Tootmistehnoloogia. Viis, kuidas põlvekaitsmed on loodud ja toodetud, on väga oluline. Siin mängib rolli see, kas tegemist on detailideni läbimõeldud ja korduvtestimise abil järeleproovitud tootmistehnoloogiaga, mis püüdleb pidevalt parema, ökonoomsema ja ergonoomilisema toote suunas. Sest iga toote peamine eesmärk on teenida selle kasutaja huve, mitte tootja omi.   
  • Suurus ja kuju. Olenevalt vajadusest vali endale ka vastavad põlvekaitsmed. Põlvekaitsmeid on olemas aia- ja põrandatööde ning sportlike tegevuste jaoks, sh maadlus, võrk- ja korvpall, jalgrattasõit, kuid ka tantsimine. 
  • Tootja. Tootja adekvaatsuse kohta saad Sa uurida näiteks oma sõpradelt-tuttavatelt ja kolleegidelt, loe kindlasti kasutajatepoolseid tootearvustusi rahvusvahelistes foorumites ning globaalsetel kaubandussaitidel nagu eBay, Amazon jne. 

NB! Võta kindlasti arvesse hinna-kvaliteedi suhet, sest vahel juhtub, et kallimasse hinnaklassi kuuluvad põlvekaitsmed on hoopis halvemad, kui odavamad. 

Kui Sul on seoses põlvekaitsmete või turvariietega küsimusi, siis võta meiega ühendust!

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880