November on ülemaailmselt pühendatud meestele! Austraaliast alguse saanud Movember (‘moustache’ ingl. k. vuntsid + november) liikumise eesmärgiks on juhtida tähelepanu meeste füüsilisele ja vaimsele tervisele. Movember leiab aset igal aastal novembrikuus, kui kutsutakse üles mehi vuntse kasvatama. Sedasi muutuvad miljonid mehed elavateks reklaamplakatiteks, kes tuletavad teistele meestele meelde, et on aeg minna tervisekontrolli.
See üha populaarsemaks muutuv kampaania on suurepärane viis oma toetust demonstreerida… välja arvatud juhul, kui peate kandma respiraatorit. Aga ärge heitke meelt! Me ei riku täielikult teie plaane võtta osa Movembri liikumisest, vaid aitame teil leida sobivaima stiiliga vuntsid, mis ei sega respiraatori kandmist ega vähenda selle tõhusust.
Kõikides respiraatorite kasutusjuhendites on kirjas, et habe või muu karvkate näol takistab naha ja respiraatori ääre vahetut kontakti. Ning sellest tulenevalt on soovitatud respiraatorit kanda vaid puhtal ja raseeritud näol.
Põhjus selleks on lihtne – habe ei kasva piisavalt tihedalt, et õhus lenduvaid osakesi kinni püüda nagu respiraatori filtri materjal seda teeb. Tegelikult on mõned uuringud näidanud, et isegi ühe või kahepäevane habe võib respiraatori õhutihedust vähendada, mille tulemusel väheneb ka selle kaitsevõime. Uuringud näitavad, et näokarvade olemasolu respiraatori all võib põhjustab 20–1000 korda rohkem leket, võrreldes puhta ja raseeritud nahaga.
NIOSH (National Institute for Occupational Safety and Health) on valmis teinud tabeli vuntsidest, mis ei vähenda respiraatori tõhusust. Tutvu erinevate vuntsi stiilidega ja saa inspiratsiooni Zorrolt, Frank Zappalt või Rhet Butlerilt.
Kontrolli alati respiraatori hermeetilisust enne selle kasutamist:
1. Katke tolmumaski esiosa mõlema käega ettevaatlikult, et te ei liigutaks seda paigast.
2. KLAPITA tolmumaski puhul hingake sügavalt VÄLJA. Kui õhk lekib nina ümbrusest, kohendage uuesti ninaklambrit, et leke kõrvaldada. Kui õhk lekib respiraatori külgedelt, reguleerige lekke kõrvaldamiseks paelte asendit. Kui Te ei saavuta korralikku tihedust, ärge sisenege ohtlikku piirkonda.
3. KLAPIGA tolmumaski puhul hingake sügavalt SISSE. Kui õhk lekib nina ümbrusest, kohendage uuesti ninaklambrit, et leke kõrvaldada. Kui õhk lekib respiraatori külgedelt, reguleerige lekke kõrvaldamiseks paelte asendit.
4. Ärge pingutage pea ümber asetsevaid rihmasid üle – neid tuleks korrigeerida üksnes nii palju, et tagada õhukindel istuvus näol.
Respiraator on tõhus ainult siis, kui see on õigesti valitud ja paigaldatud ning kui seda kasutatakse kogu ohutsoonis viibimise ajal.
Kasutatud materjalid:
- https://blogs.cdc.gov/niosh-science-blog/2017/11/02/noshave/?fbclid=IwAR2IjlgMhGt1dZhzjCf-7Kjhd7pX90w-wlVfABdP-Jx7Ga7vid1QuCEJ6WE
- https://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/SAMANCTA/ET/Safety/RespiratoryProtection_ET.htm
- www.movember.com
Jälgi meid ka sotsiaalmeedias ja saa osa põnevatest kampaaniatest!
Soovid teateid uutest toodetest ja eripakkumistest?
Liitu uudiskirjaga siin!