KAITSEPRILLIDE VALIMINE

Tolm, kemikaalid, lendlevad tahked osakesed ja pritsmed on vaid väikene osa riskiteguritest, mis võivad põhjustada nii kergeid kui ka raskemaid silmavigastusi, mille tagajärjel võib nägemine halveneda või lausa kaduda. Kõige lihtsam ja parem viis enda ja oma töötajate silmi kaitsta, on panna ette kaitseprillid! Toome järgnevas artiklis välja peamised punktid, millega tuleb arvestada, kui hakkate kaitseprille valima.

Nagu ka kõikide teiste isikukaitsevahendite valimisel, tuleb esmalt läbi viia riskianalüüs töökohal ning teha kindlaks võimalikud ohud, mille eest töötajad kaitset vajavad. Toome välja suuremad ohuallikad, millega kokkupuutudes tuleb kindlasti kanda kaitseprille:

 • Ohtlikud vedelikud, sh kemikaalid
 • Lendlevad tahked osakesed (näiteks saepuru või metallilaastud)
 • Laserite kasutamine
 • Keevitamine ja lihvimine

Pärast ohtude tuvastamist on aeg valida õiget tüüpi kaitseprillid. Kaitseprillide valimisel soovitame võtta arvesse järgmised punktid:

 • Kas silmad vajavad kaitset lendlevate tahkete osakeste eest, kui jah, siis kas kaitset on vaja ka külgedelt?
 • Kas töötajate silmad vajavad kaitset kahjuliku valguskiirguse, näiteks laserite või keevituskaare eest?
 • Kas töötaja peab kandma lisaks kaitseprillidele ka teisi isikukaitsevahendeid, nagu näiteks kiivrit, kõrvaklappe või hingamiskaitsevahendeid?
 • Kas töötaja vajab kaitset sise-, välitingimustes või mõlemal juhul?

KAITSEPRILLIDE LÄÄTSE TOONID

Becky Tööohutuskeskusest leiab laia valiku kaitseprille, millel on erinevate toonidega klaasid. Toonitud läätsedel on oma kaitseomadused ning kaitseprillide läätse toon tuleb valida lähtuvalt töökeskkonnast: 

 • Värvitu lääts – sobib kasutamiseks n.ö tavalistes töötingimustes.
 • Õrnalt toonitud lääts – sobib nii sise- kui ka välistingimustesse. Ideaalne näiteks tõstukijuhtidele, kes peavad sõitma nii väljas kui ka siseruumis.
 • Hall lääts – kaitseb välistingimustes päikesevalguse eest.
 • Peegelklaasiga lääts – ideaalne välitöödeks, muudavad nägemise ereda päikesega selgemaks.
 • Kollane lääts – sobib hästi hämaras töötamiseks, kuna tagab parema kontrasti.
 • Sinine lääts – sobib ideaalselt töötingimustesse, kus kasutatakse naatriumlampe või kui töötaja puutub kokku eredate valgusallikatega, mis võivad pimestada.
 • Polariseeritud lääts – vähendab häirivaid peegeldusi ja suurendab kontrastsust. Näiteks vähendab suurepäraselt peegeldusi märjal teel, merel ja lumistes tingimustes.
 • Fotokroomne lääts – kohandab klaasi tumedust vastavalt välisvalgusele. Ereda päikse korral klaas tumeneb ja pakub silmale tugevamat kaitset. Pilvise ilmaga fotokroomne klaas helendub nõrgema välisvalguse mõjul ning annab piisavad kaitset silmadele.

KAITSEPRILLIDE MÄRGISTUSED

Kaitseprillid kaitsevad selle kandjat tugeva optilise kiirguse, kuumade tahkete ainete, tilkade ja pritsmete, tolmu, gaaside, lühiajalise elektri kaarlahenduse või eelnimetatud tegurite koosmõju eest. Kaitseprillid peavad vastama EN 166 standardile ning omama CE-märgist, mis kinnitab, et toode vastab Euroopa Liidu ohutus-, tervise- ja keskkonna- kaitsenõuetele. Väljaspool Euroopa Liitu toodetud silmakaitsevahendil peab olema CE- märgis ja ANSI Z87.1 standard. 


Hoiatus! Sobivate kaitseprillide valik sõltub kindlasti olukorrast ja töökeskkonnast. Valiku peab tegema kompetentne isik, kes teab täpselt töötingimusi.

Tutvu Becky Tööohutuskeskuse kaitseprillide valikuga SIIN!

Tekkis huvi või küsimusi? Võta meiega ühendust ja aitame leida teie vajadustele vastavad lahendused.

Kasutatud materjalid: https://mil.ee/wp-content/uploads/2021/03/Nagemiskaitse_plakat.pdf

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880