Suitsuandur

Alates 2009. aastast peab igas kodus olema paigaldatud vähemalt üks suitsuandur. Tuleb arvestada, et tegu on miinimumnõudega. Tuleohutusspetsialistide hinnangul on mõistlik paigaldada suitsuandur kõikidesse elu- ja magamisruumidesse, eelkõige just magamistubade ees asuvatesse ruumidesse. Mitmekordsete eramute ja ridaelamute puhul on oluline, et igale korrusele oleks paigaldatud vähemalt üks suitsuandur. suitsuandur

Suitsuanduri paigaldamisel tuleb lähtuda konkreetse anduri tootja juhistest, kuid reeglina tuleb paigaldada andur võimalikult ruumi lae keskele, jälgides, et 40-60 cm kaugusele andurist ei jää lampi ega muud anduri töötamist häirivat tegurit. Peale paigaldamist tuleb kindlasti testida anduri töökorras olekut – selleks vajuta anduril olevat testnuppu häiresignaali rakendumiseni.

Kindlasti ei sobi suitsuandur kööki ja vannituppa, kus tekkivad aurud tekitavad valehäireid.

Lisaks eluruumidele sobib autonoomne suitsuandur ka kuni kümne voodikohaga kodumajutusega hoonetesse ja sarnastesse majutushoonetesse, kuni viie voodikohaga hoolekandeasutustes ja kuni kümne voodikohaga koolieelsete lasteasutuste hoonetes.

Paigaldatud suitsuandurid tuleb hoida töökorras. Selleks tuleb kord nädalas andurit testnupu abil testida ja võimalusel kord kvartalis andurit puhastada. Puhastamiseks sobib hästi tolmuimeja ja tolmulapp. Täpsema juhise hooldamise kohta ka tootja juhisest.

Andur annab ise märku patarei tühjenemisest. Järjest tihedama sagedusega kostuv piiksatus annab märku, et anduris olev patarei vajab vahetamist. Ka peale patarei vahetamist veenduge anduri töövalmidust!

Tulekahju varajaseks avastamiseks on lisaks suitsuanduritele jaemüügis olemas ka vingugaasi andurid, mis sobivad eriti hästi ahjuküttega ruumidesse.

OSTA SUITSUANDUR SIIT