KVALITEETSED JA VASTUPIDAVAD TÖÖJALATSID: KUIDAS TEHA PARIM VALIK?

Sa kõnnid päevas keskmiselt ca 5000 sammu. See tähendab, et terve elu jooksul sammud Sa kokku ligi 118 000 kilomeetrit. Ehitusel töötavad inimesed kõnnivad aga veelgi rohkem. Kvaliteetsed ja vastupidavad tööjalatsid on seega kriitiliselt olulised. Uurime lähemalt miks see nii on, ja kuidas valida õige turvajalanõu. 

Tööjalatsid ei ole kindlasti mitte naljaasi. Nende kandmist ja omadusi ei tohi võtta kergekäeliselt. Tööjalatsid on töövahendid, just täpselt nagu väärt akutrell, linttraktor või segumasin. Tööjalatseid peavad tööd tehes kandma näiteks ehitus- ja meditsiinitöötajad, kokad, puhastusteenindajad jt. 

Kujuta ette olukorda, mil tiimiliige ei pannud jalga korrektseid tööjalatseid ning tuli tööle tavalise ketsiga. Millised on kõige hullemad stsenaariumid, mis võivad sellisel puhul juhtuda? Jalad võivad ehitusobjektil millegi (nöörid, kaablid, juhtmed jms) taha kinni jääda, mõni sõiduk võib jalast üle sõita, rasked esemed jala peale kukkuda, hektilises restoraniköögis toimetades võib libastuda ja selili kukkudes oma pea vastu teravat nurka ära lüüa jne. 

Tööjalatsid kaitsevad selle kandjat vigastuste eest

Tööjalatseid valides tuleb mõelda moest ja hetketrendidest kaugemale. Olulised on jalatsi vastupidavus ja Sinu turvalisus. Kui Sinu jaoks on visuaalne külg samuti oluline, siis tea, et tänapäeval toodetakse ka väga esteetilisi turvajalanõusid. Teadmiseks, et ka spordimaailmas tuntud ja hinnatud bränd Reebok toodab turvajalanõusid.

Teadupärast vedeleb ehitusplatsidel igasugust kraami, seal on erinevad kõrgendused ja platvormid, kus töölised regulaarselt liiguvad. Ehitustööliste jaoks on parimad sellised tööjalatsid, millel on pahkluud kaitsev kõrgem osa. Need peavad olema ka tugevad ja vastupidavad. Olemas on eri tüüpi turvajalanõusid, mis on vee-, torke- ja elektrilöögikindlad. Köögis ning meditsiiniasutustes, kus töö nõuab pidevalt kiirustamist, töötades ei tohi jalanõud jällegi libedad olla

Tööjalatsite puhul mängib rolli iga nüanss. Ja nagu me teame, siis peitubki kurat just pisiasjades. Valikul tuleb arvestada paljude asjaoludega, sh millised on töötingimused, ja kui kaua kestab tööpäev.

4 elementi, millele tööjalatsit valides tähelepanu pöörata:

Pahkluu tugi, mis kaitseb nihestuste ja luumurdude eest; 

Sobiv suurus, et jalats oleks kandes võimalikult mugav ja stabiilne; 

Hea nakkuvus, et ei libiseks; 

Kvaliteetne materjal ja kinnitused. Et tööjalats oleks võimalikult vastupidav, ja seda igas võimalikus olukorras ning ilmastikutingimustes. 


Mõned nipid, mida tasuks tööjalatsite kandmisel tähele panna: 

  1. Vaheta sisetaldasid ca iga kuue kuu tagant;
  2. Lase jalatsitel märjaks saades alati korralikult ära kuivada. Vaata, et Sul oleks igaks juhuks olemas ka varupaar.
  3. Oluline roll on kanda ka sokil. Kahjuks on sokid tihti see element, millele tähelepanu ei pöörata. See ei tundu piisavalt oluline olevat. Kuid, au contraire, nagu ütlevad prantslased ‒ õigesti valitud, spetsiaalne töösokk muudab tööjalatsite kandmise mugavaks, vale sokk teeb selle ebamugavaks. Parimad materjalid on vill, villasegu ja bambus. Need juhivad niiskust ega lase sellel tööjalatsi sisse koguneda, kus see võib tüütut seennakkust tekitada.

Tutvu kindlasti ka meie brändi Wortex loo ja väärtustega ning uuri innovaatiliste ProJob töörõivaste kohta. 

Tekkis küsimusi või tärkas huvi? Võta meiega ühendust!

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880