KUMMIKUD ON OLULINE NÜANSS OHUTU TÖÖKESKKONNA LOOMISEL



Kummikud on väga oluline osa turvalisest töökeskkonnast. Eesti kliimas on need väga praktilised näiteks ehitus- ja välitöödel. Turvakummikuid on erineva hinna- ja kvaliteediga, mille  määrab eelkõige materjal, millest jalanõu valmistatud on. Vaatame erinevaid materjale tänases blogipostituses ka lähemalt. 

Enne aga üks huvitav fakt kummikute n-ö sünniloo kohta: kummikud pärinevad 19. sajandil Inglismaal aristokraatide poolt armastatud Wellingtoni saabastest, mille kandis populaarseks Arthur Wellesley, esimene Wellingtoni hertsog. Hiljem hakati Wellingtonideks kutsuma kummist vettpidavaid jalanõusid, mida tänapäeval kantakse eelkõige põllumajandus- ja välitöödel.

PEAMISED MATERJALID, MILLEST KUMMIKUID VALMISTATAKSE:

DUNLOP PUROFORT PU turvakummikud
Dunlop Purfort turvakummikud

PU ehk polüuretaan on looduslik polümeer (kõrgmolekulaarne ühend, mille molekulid koosnevad elementaarlülidest), millest valmistatud tooted isoleerivad hästi heli, soojust ning elektrit. Need on ka külma-, niiskus- ja kulumiskindlad. Materjal on võrdlemisi kerge kaaluga ning väga vastupidav (tunduvalt tugevam, kui näiteks naturaalne kumm või PVC-materjal). Kuna tegemist on elastse materjaliga, on sellest valmistatud kummikud kandmisel mugavad ega koorma liigselt liigeseid ega alaselga. Tegemist on vaieldamatult kõige kvaliteetsema, kuid seejuures ka kallima materjaliga. Väga head on näiteks Dunlop Purofort turvakummikud.

DUNLOP DEVON SAFETY PVC turvakummikud
Dunlop Devon Safety kummikud

PVC ehk polüvinüülkloriid on termoplastiline polümeer. Tegemist on sünteetilise materjaliga, mille tootmise ajalugu on pikk – alguse sai see juba eelmise sajandi alguses ning materjal on tänaseni laialt kasutatav. Peab siiski mainima, et PVC ei ole turvakummikute valmistamiseks parim materjal, sest see ei pea miinuskraadidele väga hästi vastu. Materjal muutub enam kui -10 kraadises külmuses jäigaks ning võib puruneda. Tegemist on samas ka kõige odavama materjaliga. PVC-materjalist on Becky poes saadaval näiteks Dunlop Devon Safety kummikud.

EVA ehk etüleenvinüülatsetaat on kaalult kõige kergem materjal. Kummikute valmistamisel kasutatakse EVA-materjali vahustatuna. See tähendab, et mikroskoopilised õhumullid tagavad hea vetruvuse ning kandmismugavuse. Ajapikku materjali pehmus aga väheneb ning kummikute kuju võib seetõttu muutuda ega ole enam väga kasutuskõlblik. Materjali eeliseks on selle odavus (PU on mõnevõrra kallim materjal), samuti talub EVA tunduvalt kõrgemaid miinustempreratuure (mõningatel andmetel isegi kuni -70 kraadi). Tänu materjali vetruvusele ei koorma see üleiigselt ka alaselga ega liigeseid.



5 PÕHJUST MIKS KUMMIKUD ON VÄLITINGIMUSTES TÖÖTADES HEA VALIK:

1. Libisemise takistus. Kvaliteetsed kummikud on toodetud libisemise vastase kummiga. Eesti ilmastik on heitlik ning sügis-talvine periood on lisaks külmale ka väga libe. 

2. Antistaatiline töötlus. Antistaatilised kummikud piiravad elektrostaatilist laengut ning kaitsevad Sind võimalike ohtude eest. 

3. Puhtus ja hügieen. Välitööde keskkond on sageli must ja porine, vahel ka reostatud pestitsiidide, toksiliste ehistusjäätmete ja kemikaalide poolt. Korralikud ning õigesti valitud turvakummikud kaitsevad Sind kahjulike töötingimuste eest. 

4. Hoiavad jalad soojas ja kuivad. Suurem osa soojusest kaob kehast just jalgade kaudu, seega on välitingimustes töötades vajalik, et Sinu jalad oleksid alati soojas ja kuivad. Kui jalad on pikka aega märjad olnud, võib see põhjustada ka mitmeid tervisehädasid. 

5. Mugavus. Turvakummikud peavad olema ka mugavad, et Sa saaksid keskenduda oma tööle ning seda maksimaalselt hästi teha. 

Kui Sul on küsimusi kummikute või muude turvajalanõude või -riiete kohta, siis võta meiega ühendust!

Meie kauplus ja kontor

Laki tänava kaudu lähenedes sõitke läbi Laki 30 kangialuse ca 100m, pärast mida näete vasakul mändide all meie poodi.

VÕI

Kadaka teelt tulles tuleb sissepööre teha Cramo hoovi ja sõita otse ca 100m.

Ava täpne kaart

Soovid küsida?

Kirjuta meile!

Aitame hea meelega!

Edasta meile kontaktivormi kaudu oma küsimus või mure ja meie eksperdid võtavad teiega võimalikult kiiresti ühendust.

Kohese vastuse soovi korral helista: (+372) 670 6880