Koormakatete valik ja kasutamine

KoormakateKoormakatted on parim ja lihtsaim viis kaitsta oma vara halbade ilmastikuolude või otsese päikesevalguse eest. Katted on valmistatud vastupidavast ja veekindlast polüetüleenist ning nendega võib katta kõike alates autokoormast kuni küttepuudeni maja ees.

Samuti võite katetega kaitsta oma vara ajal, mil teete ehitustöid. Kate kaitseb mööblit, põrandat jne tolmu, mustuse ja isegi värvipritsmete eest.

Enne katte ostmist peate kindlaks tegema, millist teil vaja on: oluline on katte materjal, mõõtmed, paksus ja kinnitused. Nii on kindel, et saate endale suurest tootevalikust just teie soovidele ja vajadustele vastava katte.

Materjal

Becky valikus on polüetüleenist koormakatted. Polüetüleen on sünteetiline polümeer ja veekindel plast. See on taskukohane, vastupidav ja paindlik materjal.

Paksus

Koormakatet ostes pöörake kindlasti tähelepanu selle paksusele. Becky Tööohutuskeskuse valikus on koormakatted paksusega 110 g/m², mis on tugevamad ja vastupidavamad kui laialt levinud 70–80g/m² katted. Seega mõned eurod, mille säästate õhemaid katteid ostes, võivad pikemas perspektiivis tähendada märksa suuremat kulu.

Suurus

Ostke kindlasti piisava suurusega koormakate. Koormakatted on saadaval erinevates valmismõõtmetes alates 2×3 m kuni 14×18 m. Need mõõtmed on ligikaudsed, seega kui kahtlete, milline suurus võiks sobida, siis pigem ostke varuga ja pisut suurem.

Koormakatte kinnitamine

Koormakatet ostes peaksite ka arvestama sellega, millist kinnitust eelistate. Koormakatte servas on iga 1 meetri tagant alumiiniumist kinnitusrõngad. Nende abil saate koormakatte rihma või köiega kindlalt fikseerida. Tavaliselt kummist või mõnest muust venivast materjalist valmistatud koormarihmad pakuvad suuremat mitmekülgsust katte kinnitamisel. Köis omakorda on tavaliselt pikem ja sellega saab kinnitada suuremaid katteid kui koormarihmadega. Pidage meeles: korralik pingutamine pikendab oluliselt koormakatte eluiga.

 

Osta omale sobivas mõõdus koormakate siit!