Eesti esimene tööohutuskeskus sai 25

25 aastat tagasi, 1993.a 9. märtsil, sündis Becky AS Tööohutuskeskus ehk esimene eestimaine töökinnaste, -riiete, turvajalatsite ja isikukaitsevahendite hulgi- ja jaemüügiga tegelev ettevõte. Täna laiub Becky 3000-ruutmeetrine kauplus-ladu-õmblustöökoda Mustamäe mändide all, aadressil Laki tn 30A.

Kuid mis on see miski, mis lubab ühel ettevõttel Eesti mõistes auväärse eani tegus ja värske püsida? Jääda kestma aina tihenevas konkurentsis? Milles on edu võti?

Tegevdirektor Jaanus Kuusk (ettevõttes töötanud juba 17 aastat): Kas nüüd just võti, aga ma olen kindel, et meie edu saladuseks on kolm väga lihtsat asja – kiired lahendused kliendi probleemidele, paindlikkus ja usaldus.
Kiirete lahenduste all pean silmas, et me suudame kliendi vajadused kiirelt ära kaardistada, pakkuda välja just talle sobilikud lahendused ning seejärel viia ka tellitud kaubad kiiresti kätte – meie tarneajad on sellised, et kui esitate tellimuse enne keskpäeva, viime Tallinnas kaubad veel samal päeval kohale, mujal Eestis järgmisel päeval. Ja lahendus tähendabki lahendust – me ei paku kliendile välja kõige kallimat kaupa, vaid tema vajadustele vastava lahenduse.
Paindlikkus tähendab, et meiega saab rääkida, meil on alati võimalik saada kokkulepe – et kui näiteks klient, varustaja helistab, et saadab paar töötajat riideid proovima, siis meie ütleme, et muidugi! Ja kui selgub, et saabas kliendi töötajale ikkagi väga hästi jalga ei istu, vahetame me selle ilma suurema protsessita – ostutšekid jms – lihtsalt välja, me tahame kliendile elu kergemaks teha. Ühesõnaga, me püüame kliendile tema päeva võimalikult mugavaks teha. Sest meie pikk kogemus ütleb, et kliendi leidmine pole probleem, klienti hoida on oluliselt raskem.
Usaldus tähendab aga, et me teeme kõike, et saavutada ja hoida kliendi usalduslikku suhet.
Seepärast tahangi edasi öelda tänusõnad meie tuhandetele klientidele ja sadadele edasimüüjale üle Eesti, kes on algusest saadik meiega püsinud – suur tänu teile!

Miks valida Becky?
Kaupluse juhataja Tiina Funk (7 aastat Beckys): Me ei vasta kunagi kliendi küsimusele, et me ei tea! Kui vaja, uurime vajaliku välja ja anname kliendile info edasi. Ja kogemus! Meil on pikaajalise kogemusega töötajad – tööohutusvaldkond on väga tehniline ja spetsiifiline valdkond ja meie eeliseks ongi minu meelest see, et meil on siin koos väga pikaajalise kogemusega eksperdid, kes aitavad kliendil õiget valikut teha.
Verivärske (ehk siis aasta ettevõttes töötanud) kliendihaldur Marko Sepp: Meie eelised on tarnekindlus ja toodete piisav laovaru – klient saab kindel olla, et kui ta saadab oma töötajad meile tööriideid proovima, on meil väga lai mõõdugamma nii tööriideid kui -jalanõusid kohe laost võtta. Julgen välja pakkuda, et me suudame ühekorraga ja suurema vaevata pealaest jalatallani riietada ka mitmekümnest inimesest koosneva töökollektiivi.
21 aastat Becky Tööohutuskeskuses tööd teinud kliendihaldur Veikko Jeret: Miks Becky? Sest oleme kogenud eksperdid kelle ülesanne on leida kliendi probleemile võimalikest parim lahendus. Selle tõttu on meil ka üle 70 koostööpartneri ja tarnija üle terve maailma, kelle tootesortimendist oleme oma tooteportfelli valinud vaid koorekihi.

Tööohutusturg täna ja 25 aastat tagasi, mis on muutunud?
Kliendihaldur Veikko Jeret: Kindlasti oli 25 aastat tagasi lihtsam müüa – seoses Eesti liitumisega Euroopa Liiduga on praegu meil bürokraatiat ja paberimajandust kordades rohkem. Teisalt oli meil 25 aastat tagasi konkurente oluliselt vähem… samas jah, ega siis tööohutus kui selline toona tähtsusjärjekorras kuigi eesotsas ei olnud ka, tööriideid toodi väljamaalt pigem neid „teise ringi“ omi. Nii et jah, 25 aasta eest oli müüa küll lihtsam, kuid müügiks oli peamiselt vaid odavama otsa lihtne siniste kummipunktidega või mööblinaha jääkidest valmistatud kirju töökinnas!
Tegevdirektor Jaanus Kuusk: Jah, tootevalik on oluliselt muutunud – need töökindad, mida 25 aastat tagasi aluste kaupa müüsime, kipuvad vaikselt juba tootmisest maha minema. Täna räägime juba kõrgtehnoloogilistest toodetest – vibratsiooni, sisselõigete, kuumuse, erinevate kemikaalide, torgete vastu kaitset pakkuvatest kinnastest. Innovatsiooniga kaitsekinnaste arenduses tegelevad tuhanded teadlased ja uuenduslikke tehnoloogiaid tuleb turule sageli.
Täna on tööriided väga tehniliseks muutunud ja selle taga on suur arendustöö. Tööriietes ja -jalatsites on kasutusel ka mitmeid tehnoloogiaid muidu spordivaldkonnaga tegelevast tööstusharust – toodete mugavus ja funktsionaalsus on saavutanud täiesti uue taseme. Uued ja moodsad isikukaitsevahendid – kiivrid, respiraatorid, prillid – on välja töötatud selliselt, et nad pakuksid maksimaalset kaitset, kuid samas oleksid ka mugavad kasutada.
Aga mis me ikka niisama räägime – tulge ja vaadake tänapäeva tööohutusturule toodetav tipptehnoloogia oma silmaga üle! Laki 30a!