3M hingamiskaitse kampaania


Becky Tööohutuskeskuses on käimas 3M hingamiskaitse kampaania:

  • Ostes 9 karpi 3M Aura 9300+ Gen3 seeria tolmurespiraatoreid, saate lisaks 1 karbi TASUTA!
  • Ostes 5 karpi 3M C-seeria tolmurespiraatoreid, saate 1 karbi lisaks TASUTA!

Lisaks kvaliteetsetele töörõivastele ja -jalatsitele on sama oluline ohtlike aurude ja tolmu eest kaitsev respiraator. Kui hingamiskaitsevahendeid ei kasutata, siis satuvad hingamisteedesse ohtlikud mikroobid, seeneosed ning orgaanilised tolmud, samuti enim levinud ränidioksiidi tolm. Viimasega kokkupuutest võib välja areneda ebatervislikus töökeskkonnas töötajate n-ö kutsehaigus silikoos ehk kopsutolmusus.

 

3M Aura 9300+ Gen3 seeria tolmurespiraatorid

 

3M AURA 9310+ GEN3 seeria respiraator on loodud tänu 3M järjepidevale soovile parandada mugavust. Uute omadustena on 9300 seeria respiraatoritele lisandunud madala hingamistakistusega filtritehnoloogia, mis võimaldab terve töövahetuse kergemalt hingata. Tolmurespiraatoril on perforeeritud ülemine paneel, vähendamaks kaitseprillide uduseks muutumist ning vormitud ninapaneel, mis parandab sobivust kaitseprillidega. Uudse lõuapaneeliotsikuga on lihtne ja turvaline respiraatorit näole tõmmata. Kokkuklapitav 3-paaniline disain sobib suurele hulgale näotüüpidele ja suurustele ning kohandub vastavalt näo liigutustele.

 

3M AURA FFP1 GEN3 respiraator3M AURA FFP1 GEN3 RESPIRAATOR (9310+) sobib kõikidesse FFP1 klassi hingamiskaitset vajavatesse
tingimustesse (kuni 4 x LPN). FFP1 kaitseb mittetoksilise ja -fibrogeense tolmu eest. FFP1 filtriga maske saab kanda töökeskkondades, kus ei esine toksilisi gaase ega tolmu. Need filtreerivad ca 80 protsenti kuni 0,6μm mõõduga peene tolmu osakesi ning õli- või veebaasil udu, mis tavaliselt eralduvad lihvimisel, puurimisel või lõikamisel. FFP1 filtriga respiraatoreid kantakse näiteks ehitusel ja toiduainetööstuses.

 

3M AURA FFP1 klapiga respiraator3M AURA FFP1 KLAPIGA RESPIRAATOR (9312+G3) sobib kõikidesse FFP1 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 4 x LPN). FFP1 kaitseb mittetoksilise ja -fibrogeense tolmu eest. FFP1 filtriga maske saab kanda töökeskkondades, kus ei esine toksilisi gaase ega tolmu. Need filtreerivad ca 80 protsenti kuni 0,6μm mõõduga peene tolmu osakesi ning õli- või veebaasil udu, mis tavaliselt eralduvad lihvimisel, puurimisel või lõikamisel. FFP1 filtriga respiraatoreid kantakse näiteks ehitusel ja toiduainetööstuses. Omab standardit EN 149:2001+A1:2009 FFP1 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu.

 

3M AURA FFP2 klapiga respiraator3M AURA FFP2 KLAPIGA RESPIRAATOR (9322+G3) sobib FFP2 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 12 x LPN). FFP2 kaitseb peene tolmu ja õli- või veebaasil udu eest, mis tavaliselt eralduvad krohvimisel, tsementeerimisel, lihvimisel ja puidutolmust. Lisaks kaitseb tossu ja aerosoolide eest. Tihtipeale kantakse FFP2 filtriga maske ehitusel, kaevandustes ja metallitööstustes. Omab standardit EN 149:2001+A1:2009 FFP2 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu

 

3M AURA FFP3 klapiga respiraator3M AURA FFP3 KLAPIGA RESPIRAATOR (9332+G3) sobib FFP3 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 50 x LPN). FFP3 filtriga respiraatorid ja maskid kaitsevad mürgiste ja kahjulike gaaside, tolmu ja tossu eest, mis tavaliselt eralduvad ohtlike pulbrite käsitlemisel farmaatsiatööstustes või bioloogiliste ainete ja kiududega töötamisel. Radioaktiivsed ja onkogeensed osakesed ning patogeenid (nt viirused, bakterid ja seennakkused) filtreeritakse edukalt tänu FFP3 filtrile. Tegemist on maksimaalse kaitsega. Sageli kasutatakse FFP3 filtriga maske keemiatööstuses. Omab standardit EN EN 149:2001+A1:2009 FFP3 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu

 

3M C-seeria respiraatorid

 

3M C-seeria respiraatorid pakuvad efektiivset hingamiskaitset keskkondades, kus töötajad puutuvad kokku õhus leiduvate tolmuosakestega ja mittelenduvate vedelate osakestega. Tolmurespiraatoril on traditsiooniline kumera kujuga ninaklamber ja kaks paela.

 

3M C-SEERIA FFP1 RESPIRAATOR (C101) sobib kõikidesse FFP1 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 4 x LPN). FFP1 kaitseb mittetoksilise ja -fibrogeense tolmu eest. FFP1 filtriga maske saab kanda töökeskkondades, kus ei esine toksilisi gaase ega tolmu. Need filtreerivad ca 80 protsenti kuni 0,6μm mõõduga peene tolmu osakesi ning õli- või veebaasil udu, mis tavaliselt eralduvad lihvimisel, puurimisel või lõikamisel. FFP1 filtriga respiraatoreid kantakse näiteks ehitusel ja toiduainetööstuses. Omab standardit EN 149:2001+A1:2009 FFP1 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu.

 

3M C-SEERIA FFP1 KLAPIGA RESPIRAATOR (C111). Väljahingamisklapp pakub suuremat mugavust kuumades ja niisketes keskkondades ja/või kus töö on raske ja füüsiline. Sobib kõikidesse FFP1 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 4 x LPN). FFP1 kaitseb mittetoksilise ja -fibrogeense tolmu eest. FFP1 filtriga maske saab kanda töökeskkondades, kus ei esine toksilisi gaase ega tolmu. Need filtreerivad ca 80 protsenti kuni 0,6μm mõõduga peene tolmu osakesi ning õli- või veebaasil udu, mis tavaliselt eralduvad lihvimisel, puurimisel või lõikamisel. FFP1 filtriga respiraatoreid kantakse näiteks ehitusel ja toiduainetööstuses. Omab standardit EN 149:2001+A1:2009 FFP1 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu.

 

3M C-seeria respiraatorid3M C-SEERIA FFP2 KLAPIGA RESPIRAATOR (C112). Väljahingamisklapp pakub suuremat mugavust kuumades ja niisketes keskkondades ja/või kus töö on raske ja füüsiline. Sobib FFP2 klassi hingamiskaitset vajavatesse tingimustesse (kuni 12 x LPN). FFP2 kaitseb peene tolmu ja õli- või veebaasil udu eest, mis tavaliselt eralduvad krohvimisel, tsementeerimisel, lihvimisel ja puidutolmust. Lisaks kaitseb tossu ja aerosoolide eest. Tihtipeale kantakse FFP2 filtriga maske ehitusel, kaevandustes ja metallitööstustes. Omab standardit EN 149:2001+A1:2009 FFP1 NR D – filtreeriva näoosaga respiraatorid kaitseks kahjulike osakeste vastu.

 

Respiraatorite valimise kohta saate lugeda pikemalt meie BLOGIST.

Kui Teil tekkis kampaania osas küsimusi, võtke meiega ühendust becky@becky.ee või +372 670 6880.